دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس در دیدار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد ممسنی

۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۱۲:۵۳ کد مطلب: 82

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس در دیدار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد ممسنی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس در دیدار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی  نورآباد  ممسنی

" تولید علم بومی بزرگ ترین معروف در دانشگاه ها است "

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در این دیدار تاکید کرد: نگاه ما به دانشگاه این است که باید محلی برای تولید علم بومی باشد، پس این مهم ترین معروف دانشگاه خواهد بود، دانشگاهیان وظیفه دارند برای این معروف گفتمان سازی کنند و اگر جایی کوتاهی سر می زند آن را تذکر دهند، در دانشگاه ها همه دانشگاهیان با هر عقیده، دین و مذهبی که هستند باید نسبت به این وظیفه احساس مسئولیت کنند و اجازه ندهند دانشگاه از مسیر درست خود خارج شود. اگر تا به امروز این فریضه را درست انجام داده بودیم دانشگاه های ما به جای مدرک محوری، علم محور می شدند و خروجی  دانشگاه ها با نیاز جامعه همخوانی پیدا می کرد.


 مهدوی در همین باره با اشاره به رهنمود های رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: ما نیاز به علم تمدن سازی داریم که در همه جوانب از جمله اقتصادی ، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به درد کشور بخورد. علمی بومی متناسب با اعتقادات و فرهنگ جامعه ما که تولید ذهن ایرانی باشد، این علم باید در دانشگاه تولید شود، پس دانشگاهیان باید نسبت به آن حساسیت نشان دهند و با گفتمان سازی درباره آن ذهنیت های اشتباه را اصلاح کنند تا دانشگاه به مسیر اصلی خود بازگردد. اگر نگاهمان به امربه معروف و نهی از منکر در دانشگاه صرفا همان چهار پنج منکر خیابانی باشد، رسالت امربه معروف و نهی از منکر در دانشگاه را به خوبی درک نکرده ایم.

وی تاکید کرد: اگر معروف بزرگ دانشگاه تولید علم بومی باشد، این همه حواشی و سیاست بازی از دانشگاه دور می شود و با تولید علم بومی، توسعه بومی اتفاق می افتد، و پایه گذاری تمدن اسلامی ایرانی صورت می پذیرد.

مهدوی از مصادیق علم وارداتی در بعد اقتصادی را علم بانکداری خواند و گفت: مراجع و بزرگان ما می گویند علم بانکداری موجود در کشور ربوی است، این یکی از نتایج علم وارداتی است که بر پایه لیبرالیسم نوشته شده است. از دیگر موارد می توان به تشکیل احزاب مختلف در بعد سیاسی و اجتماعی اشاره کرد که برای گرفتن قدرت ایجاد شده اند، که این قدرت طلبی نتیجه ای جز ایجاد اختلاف طبقاتی در جامعه ندارد، که غرب نماد آن است؛ ولی اگر این علوم برپایه علم بومی که اسلامی باشد تبعین می شد دیگر یک حزب بیشتر باقی نمی ماند که آن هم طبق قرآن کریم فقط حزب الله است که در آن همه بر اساس قرآن و عترت باید شیفتگان خدمت باشیم نه شیفتگان قدرت. در نهایت همه جامعه بخصوص نخبگان حوزه و دانشگاه باید تلاش کنند معروف، معروف بشود و بماند و منکر هم منکر بشود و بماند.