فهرست بستن

آینده VPN ها در جهانی پس از همه گیری

آینده VPN ها در جهانی پس از همه گیری

اهمیت VPN ها در اوایل سال 2020 به طور قابل توجهی تغییر کرد ، زیرا بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث تحول عظیم دیجیتالی برای بسیاری از مشاغل و کارمندان اداری شد. روند VPN که قبل از همه گیری شروع شده بود در عرض چند روز تسریع شد.
گذشته و آینده اتصال VPN
مهاجرت کارمندان اداری به محیط کار از خانه معضل جدیدی را ایجاد کرد: چگونه سازمان ها باید از کارگرانی که ممکن است از کامپیوتر و دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی به منابع شرکتی استفاده کنند ، حمایت کنند؟
VPN سنتی از یک مدل کلاینت چربی برای ایجاد یک تونل ایمن از دستگاه مشتری به شبکه شرکتی استفاده می کند. تمام ارتباطات شبکه از این تونل استفاده می کنند. با این حال ، این مدل هزینه دارد: دسترسی به منابع ابری عمومی باید تونل VPN را به سایت شرکتی منتقل کند ، سپس دسترسی مجدد را به ارائه دهنده ابر مبتنی بر اینترنت منتقل می کند. این به عنوان سنجاق سر معروف است.
برای آینده VPN ها ، افزایش قدرت سیستم های انتهایی مهاجرت بیشتر فناوری VPN مبتنی بر نرم افزار به نقاط انتهایی را تسهیل می کند. فناوری های VPN برای استفاده از قابلیت های فرآیند محلی ، که VPN ها را برای کاربران و مدیران شبکه آسان تر می کند ، تکامل می یابند. سرپرستان شبکه از طریق سیستم های مرکزی ، مدیریت VPN را کنترل خواهند کرد.

برخی پیش بینی ها برای آینده VPN ها نشان می دهد که سخت افزار در دنیای نرم افزار لازم نیست. با این وجود ، چون چیزی باید اتصالات فیزیکی را ایجاد کند ، سخت افزار همچنان لازم است. به احتمال زیاد ، سیستم های محاسباتی x86 که عملکردهایی را که قبلاً در سخت افزار انجام شده بودند انجام می دهند ، جایگزین برخی از تجهیزات سخت افزاری اختصاصی می شوند – به ویژه در لبه شبکه ، جایی که منابع محاسباتی توزیع شده به راحتی در دسترس هستند. هسته شبکه همچنان به سرعتی نیاز دارد که تنها سخت افزار اختصاصی می تواند برای آینده قابل پیش بینی فراهم کند.

VPN کاربران مجاز از راه دور را قادر می سازد تا به طور ایمن به شبکه سازمان خود متصل شوند.

VPN ها ممکن است مانند محصولات WAN که توسط نرم افزار تعریف شده اند ، درصورتی که اتصال مستقل از شبکه فیزیکی زیربنایی – سیمی ، بی سیم یا تلفن همراه – و آدرس آن باشد ، شروع به کار کنند. این سیستم های VPN باید از چندین مسیر استفاده کنند و به طور شفاف بین آنها جابجا شوند.

گذشته و آینده امنیت VPN
VPN های شرکتی دو عملکرد عمده زیر را ارائه می دهند:

  1. جریان داده ها و ارتباطات ایمن را رمزگذاری می کند. و
  2. نقطه پایان را از دسترسی غیرمجاز محافظت می کنند ، انگار در مرز شرکت باشد.

استفاده مستقیم از فناوری رمزگذاری برای امنیت ارتباطات است. فناوری رمزگذاری نسبتاً قدیمی است و در مرورگرهای مدرن تعبیه شده است که استفاده از آن را آسان می کند. VPN های امنیتی Secure Socketets Layer یا Transport Layer Security می توانند این قابلیت را فراهم کنند.
سیستم های مدرن VPN از نقاط انتهایی در مقابل دسترسی غیرمجاز محافظت می کنند ، زیرا این سیستم ها به همه ارتباطات شبکه نیاز دارند تا از طریق VPN بین نقاط انتهایی و یک مرکز تغذیه VPN شرکتی جریان یابد. سایر منابع شرکتی ، مانند دیوارهای آتش ، سیستم های تشخیص نفوذ و سیستم های جلوگیری از نفوذ ، با فیلتر کردن محتوا ، تشخیص بدافزار و محافظات از عوامل بد شناخته شده ، از نقاط پایانی محافظت می کنند.
در آینده ، متخصصان فناوری اطلاعات باید انتظار داشته باشند که نمونه های بیشتری از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را که برای این توابع امنیتی اعمال می شود ، مشاهده کنند تا بدون افزایش متناظر در پشتیبانی شبکه یا مدیر امنیت ، کارایی آنها را افزایش دهند.

 SDP در مقابل VPN در مقابل اعتماد صفر

فناوری های نوین و ابتکاری مانند مدل های تعریف شده توسط نرم افزار و مدل های اعتماد صفر ، آینده VPN ها را بسیار تحت تأثیر قرار می دهند.

مسیرهای VPN هنگامی که نقطه پایانی با منابع مبتنی بر اینترنت ارتباط برقرار می کند ، مانند سیستم های SaaS کارایی کمتری پیدا می کنند. نقطه نهایی ابتدا باید داده ها را به متمرکز کننده VPN ارسال کند ، سپس داده ها را به برنامه SaaS مبتنی بر ابر هدایت می کند و بنابراین به تأخیر شبکه می افزاید. علاوه بر این ، سربار شبکه در VPN افزایش می یابد زیرا برنامه SaaS نیز از رمزگذاری خود استفاده می کند.
تونل زنی تقسیم شده یک راه حل بالقوه برای این عدم کارایی است ، اما تیم های IT برای جلوگیری از ایجاد حفره امنیتی باید نقاط ختم VPN را با دقت انتخاب کنند. ادغام با سرورهای DNS هوشمند ، مانند Cisco Umbrella ، تونل زنی را به سایت های خاص تحت کنترل شبکه یا مدیران امنیتی امکان پذیر می کند.
موضع امنیتی حتی بهتر به یک مدل اعتماد صفر متکی است ، که فرض می کند نقاط انتهایی بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی آنها به خطر بیفتد. Forrester Research در سال 2010 اعتماد صفر را وارد کرد و این استاندارد جدیدی است که شبکه ها باید با آن مطابقت داشته باشند. م componentsلفه های امنیتی با اعتماد صفر شامل لیست مجاز و ریز تقسیم بندی هستند. آینده VPN ها شامل روشهای خودکار ایجاد و حفظ این توابع امنیتی است.
متخصصان فناوری اطلاعات می توانند ضمن کاهش تلاش های لازم برای پیاده سازی و حفظ این امنیت ، در آینده فناوری VPN نیز به افزایش امنیت کمک کنند.