فهرست بستن

نقد و بررسی PC Pitstop PC Matic

نقد و بررسی PC Pitstop PC Matic

می توانم یک ابزار ضد ویروس بنویسم که تضمین می کند جلوی اجرای هر بدافزار را می گیرد ، اعم از ویروس ، تروجان ، باج افزار ، جاسوس افزار یا سایر موارد زشت. شما فقط باید این واقعیت را تحمل کنید که این برنامه همچنین از هر برنامه خوبی جلوگیری می کند. دیوانه؟ نه کاملا. برای عملی ساختن آن ، فقط لازم است که لیست سفید جامعی از برنامه های خوب شناخته شده اضافه کنم و آماده باشم تا سریعاً همه موارد ناشناخته را تجزیه و تحلیل کنم. در واقع ، این فقط نحوه کار PC Pitstop PC Matic 3.0 است. آنچه را که وعده داده است انجام می دهد – اجرای هر برنامه ای را که در لیست سفید آن نیست ، مسدود می کند. اینکه مناسب شما باشد به تحمل شما نسبت به نکات مثبت یا مسدود کردن برنامه های معتبر بستگی دارد.
می توانید برنامه را نصب کرده و اسکن را به صورت رایگان اجرا کنید. علاوه بر اسکن برای بدافزار ، PC Matic به دنبال موارد مربوط به نگهداری ، پایداری و عملکرد رایانه شما است. البته ، اگر می خواهید بر اساس اسکن اقدامی انجام دهد ، باید هزینه خود را پرداخت کنید ، اما قیمت آن بد نیست. اشتراک 50 دلار در هر سال پنج مجوز برای شما فراهم می کند. همچنین می توانید 150 دلار پرداخت کنید تا این پنج مجوز را برای یک عمر نگه دارید. بیش از نیمی از محصولات ضد ویروس برتر که من ردیابی می کنم تقریباً 40 دلار در سال برای یک مجوز هزینه دارد. این گروه شامل Bitdefender Antivirus Plus 2017 (29.99 3 دستگاه / 1 سال – 50٪ تخفیف در Bitdefender) ، Kaspersky ، Norton و Webroot است.
McAfee AntiVirus Plus (14.99 دلار در McAfee Australia) از این طرح قیمت گذاری رایج مستثنی است. شما هر سال 59.99 دلار برای اشتراک McAfee پرداخت می کنید ، اما مجوزهای نامحدود می گیرید. می توانید محافظت از McAfee را بر روی هر دستگاه Android ، iOS ، macOS و ویندوز خود نصب کنید.
پنجره اصلی PC Matic قبلاً کمی طاقت فرسا بود ، با تعداد زیادی آیکون رنگارنگ ، بعضی نمایانگر کامپیوترهای محافظت شده شما هستند ، برخی دیگر نمایانگر آمار تعمیر و نگهداری اخیر هستند. نسخه فعلی ، نسخه 3.0 ، به طور قابل توجهی کاهش یافته است. نمادهای رایانه دیگر دیگر به حالت سه بعدی در نمی آیند ، فقط درصورتی که بخواهید آن را باز کنید ، پانل آمار تعمیر و نگهداری نمایش داده می شود و نمادهای تعمیر و نگهداری تنها در چند رنگ خاموش نمایش داده می شوند. به طور کلی ، این یک ظاهر حرفه ای تر است.

احتمالاً تبلیغات PC Matic را در تلویزیون دیده اید. آنها با گذشت زمان حرفه ای تر شده اند – به عنوان مثال ، آنها دیگر ادعا نمی کنند که ویروس های رایانه ای توسط "بوریس ریپ یو اوف" نوشته شده است. هم تبلیغات و هم وب سایت شرکت از این واقعیت استقبال می کنند که این شرکت کاملاً در ایالات متحده مستقر است. در این وب سایت همچنین عنوان شده است که "همه رقبای ما بخشی از محصول خود را برون سپاری می کنند ؛ خواه این تحقیق ، توسعه ، پشتیبانی یا هر سه باشد." من قسم نخواهم خورد که در مورد همه محصولات رقیب صادق است ، اما شواهد متناقضی ندارم. شاید رقیبی که تجارتش کاملاً مستقر در ایالات متحده است به من اطلاع دهد.
 پنجره اصلی PC Matic 3.0
این سایت همچنین لیست سفید را به عنوان بهترین راه حل برای مسدود کردن بدافزار تبلیغ می کند ، پیشنهاد می کند سایر محصولات ضد ویروس با تلاش در لیست سیاه هر برنامه مخرب کار می کنند. فقط اینطور نیست. این سایت لیست سیاه را به تهیه لیستی از همه افرادی که اجازه ورود به درب منزل شما را ندارند تشبیه کرده است. تهیه لیستی از همه افرادی که اجازه ورود دارند چقدر آسان تر است! اما سایر محصولات در واقع فقط به لیست سیاه متکی نیستند. اوه ، آنها به طور طبیعی جنایتکاران شناخته شده را منع می کنند ، اما تأکید بیشتری بر تشخیص رفتار مجرمانه دارند. آن پسر که در بوته ها اسکولینگ می کند؟ کسی که ماسک اسکی رویش است و دست در جیب هایش است؟ من هرگز او را ندیده ام ، اما اجازه ندهید داخل شود!
لیست سفید قطعاً ارزش دارد ، اما همچنین باعث می شود دسترسی به برنامه های کاملاً مشروع یا افراد مسدود شود. وقتی پسر عموی گمشده شما ناگهان در آستان شما ظاهر شود ، آیا او را به این دلیل که در لیست نیست ، دور می کنید؟
کمک کمی از آزمایشگاه ها
من به پنج آزمایشگاه تست آنتی ویروس مستقل در سراسر جهان برای گزارش در مورد آزمایش گسترده محصولات امنیتی نگاه می کنم. اگر هر پنج آزمایشگاه محصولی را در آزمایش خود بگنجانند و هر پنج مورد به آن امتیازهای برتر را بدهند ، می توانید مطمئن باشید که محصول ارزشمند است. Bitdefender و آنتی ویروس کسپرسکی (29.99 دلار برای 3 دستگاه برای 1 سال در کسپرسکی) دقیقاً به همین ترتیب برجسته می شوند.
از آنجا که PC Matic اجرای هر برنامه ناشناخته را مسدود می کند ، می تواند به میزان محافظت بسیار بالایی در آزمایش دست یابد. در آخرین آزمایش RAP (واکنش پذیر و فعال) از ویروس بولتن ، PC Matic نمره 100 درصدی را کسب کرده است. با این حال ، اگر به صورت آنلاین به تاریخچه تست محصول نگاهی بیندازید ، می بینید که گرچه امتیازات RAP آن بالا است ، اما آزمایش VB100 را بارها و بارها انجام نداد. علاوه بر این ، ویروس بولتن در سه آزمایش گذشته فاقد اشکال است.

 SecurityWatch  SecurityWatch

تماس من در PC Pitstop به طور دقیق نشان داد كه محصولی كه حتی یك برنامه معتبر را مسدود می كند ، در آزمون VB100 ناموفق است. وی گفت: "ما ترجیح می دهیم یك مثبت كاذب را انتخاب كنیم و در این تست موفق نشویم ، تا اینكه یك منفی كاذب را مجاز بدانیم و باعث ایجاد عفونت در دستگاه های مشتریان خود شویم." وی همچنین خاطرنشان کرد: آزمایشات پایداری که PC Matic را دارای اشکال مربوط به نسخه قبلی دانست و مشکلات پایداری در نسخه فعلی برطرف شده است ، در اینجا بررسی می شود.
نمودار نتایج آزمایشگاه
گفته شد ، PC Matic در تست VB100 فقط با "یک مثبت غلط" شکست نخورد. در بسیاری از موارد ، صدها برنامه معتبر را مسدود کرد. همین امر در آزمایشی توسط AV-Comparatives که PC Pitstop سفارش داد صادق بود. در حالی که PC Matic به نمره کامل مسدود کردن بدافزار دست یافت ، اما بیش از 800 برنامه معتبر را مسدود کرد. برای در نظر گرفتن این نکته ، دومین بالاترین میزان مثبت کاذب فقط 12 مورد بود که توسط آنتی ویروس Webroot SecureAnywhere (18.99 دلار بیش از 50٪ تخفیف ویژه PCMag در Webroot). بیشتر محصولات آزمایش شده اصلاً هیچ تشخیص مثبت کاذبی از خود نشان ندادند.
به منظور جمع آوری نمره آزمایشگاه ، من فقط آزمون های عمومی را در نظر می گیرم ، نه آزمون های سفارش شده. من اطلاعات کافی برای جمع آوری نمره کل PC Matic ندارم. تماس من نشان می دهد که PC Pitstop قصد دارد PC Matic را در آن آزمون های عمومی قرار دهد – من مشتاقانه منتظر دیدن این نتایج هستم.
مسدود کردن بدافزار (و سایر موارد)
هنگامی که سعی کردم مجموعه ای از نمونه های بدافزار خود را راه اندازی کنم ، PC Matic اجرای هر یک را مسدود کرد. توجه داشته باشید که این بدان معنا نیست که آنها را به عنوان بدافزار شناسایی کرده است. فقط آنها را در لیست سفید خود پیدا نکرد. با بررسی گزارش Super Shield ، من 18 درصد پرچم گذاری را به عنوان شناخته شده بد ، 54 درصد ناشناخته و 11 درصد خوب (اما حتی در این موارد مسدود کردم) دریافتم. 18 درصد دیگر فقط در گزارش ارائه نشده اند ، حداقل تحت نامی که انتظار داشتم. PC Matic 100 درصد از نمونه ها را مسدود کرد ، اما نه با شناسایی مخرب آنها – از این رو ستاره با توجه به امتیاز آن در نمودار مسدود کردن بدافزار من.
طبق وب سایت PC Pitstop ، وقتی PC Matic با برنامه ناشناخته ای روبرو می شود ، آن برنامه را برای تجزیه و تحلیل ارسال می کند. نتایج باید ظرف 24 ساعت در دسترس باشد. مخاطب شرکت من می گوید که معمولاً بیشتر از یک تا چهار ساعت است. و در واقع ، وقتی یک روز بعد سعی کردم نمونه ها را راه اندازی کنم ، همه کسانی که قبلاً به عنوان ناشناخته یا خوب شناخته شده بودند ، به بد شناخته شده تبدیل شده بودند.
 نتایج PC Matic 3.0 Scan  PC Matic 3.0 نتایج اسکن
با همان نمونه آزمایش شده ، Emsisoft Anti-Malware 2017 (29.95 دلار در Emsisoft) به طور فعال هر یک را به عنوان بدافزار از یک نوع یا نوع دیگر شناسایی می کند. وبروت و چندین نفر دیگر با مجموعه نمونه قبلی من همین شاهکار را مدیریت کردند.
نمودار نتایج مسدود کردن بدافزار
PC Matic یک مسدود کننده تبلیغات را در مرورگرهای شما نصب می کند ، اما هیچ بخشی برای شناسایی و جلوگیری از URL های میزبان بدافزار یا URL های فیشینگ وجود ندارد. برای اجرای تست مسدود کردن URL مخرب ، مجبور شدم برخی تنظیمات Super Shield را تغییر دهم. ابتدا آن را تنظیم کردم تا پرونده ها را در دسترسی اسکن کند ، بنابراین بلافاصله هر پرونده بارگیری شده را اسکن می کند. این سازمان هشدار داد که انجام این کار می تواند باعث کندتر شدن عملکرد رایانه شخصی شود و فعال کردن کامل این ویژگی به راه اندازی مجدد نیاز دارد. پس از راه اندازی مجدد ، من آن را تنظیم کردم تا به جای اینکه فقط یک برنامه ناشناخته را کشف کنم ، به من کمک کند.
این آخرین تغییر فقط برای شروع آزمون ضروری بود ، زیرا PC Matic می خواست برنامه کمکی را که من برای آزمایش مسدود کردن URL استفاده می کنم مسدود کند. برای هر نشانی وب میزبان بدافزار ، PC Matic هشدار داد که مبنی بر اینکه محموله بدافزار پرونده خوبی نبوده است. من هر بار روی همیشه مسدود کردن کلیک کردم ، و همه بارهای اجرایی را مسدود کرد.
در اینجا باز هم ، PC Matic هیچ پرونده بدی را شناسایی نکرد. این فقط گزارش داد که پرونده ها خوب شناخته نشده اند. یک بازی کاملاً جدید یا یک برنامه سودمند ، که برای لیست سفید خیلی جدید است ، همان درمان را داشت. در واقع ، در حین آزمایش PC Matic در مورد یک م essentialلفه اساسی ویندوز و به روزرسانی خودکار Adobe هشدار داد.
به همین روش ، Symantec Norton AntiVirus Basic (19.99 دلار برای برنامه 1 ساله در NortonLifeLock $ 19.99) به طور فعال 98 درصد از بارگیری بدافزارها را مسدود کرد ، بعضی از آنها با دور کردن مرورگر از آدرس اینترنتی خطرناک ، برخی با شناسایی و حذف بار مخرب
 داستان مرتبط  داستان مرتبط
مشاهده چگونگی آزمایش نرم افزار امنیتی
سردرگمی کامل اسکن
اسکن کامل با PC Matic بیش از یک ساعت به طول انجامید و 15 تهدید با امنیت بالا را قرنطینه کرد. این بیشتر از میانگین فعلی یعنی حدود 45 دقیقه است. اسکن دوم سریعتر انجام نشد.
برای قرنطینه کردن یک فایل ، PC Matic به سادگی پسوند PCPQUAR را به نام پرونده اضافه می کند. بیش از یک سال پیش ، تماس شرکت من به من گفت که توسعه دهندگان در حال کار بر روی یک سیستم قرنطینه قوی تر هستند. آن سیستم هنوز مشخص نشده است.
 PC Matic 3.0 شناخته شده نیست  PC Matic 3.0 شناخته شده نیست
همانطور که اشاره کردم ، هنگامی که برای بار دوم سعی کردم همه نمونه های خود را راه اندازی کنم ، با گذشت یک روز ، متوجه شدم اکنون Super Shield همه آنها را به عنوان پرونده های بد شناخته شده علامت گذاری کرد. پس چرا اسکن کامل ، که پس از آزمایش دوم رخ داده است ، همه آنها را پیدا و حذف نکرد؟ مخاطب PC Pitstop من به سادگی توضیح داد که این دو جز use از "لیست های مختلف" استفاده می کنند.
در ادامه می توان پرسید ، اگر لیست سفید راه حل مناسبی است ، چرا این محصول اصلاً برای بدافزار اسکن می کند؟ و اگر م Superلفه Super Shield می داند که یک پرونده بد است ، چرا این اطلاعات را با اسکن درخواستی به اشتراک نمی گذارد؟
خیابانهای دیگر
PC Matic هیچ تضمینی در لیست لیست سفید ندارد. تعداد کمی از برنامه های آنتی ویروس لیست سفید گسترده ای از برنامه های شناخته شده و ایمن خود را حفظ می کنند ، اما اکثر آنها از آن در کنار سایر فناوری ها استفاده می کنند. به عنوان مثال ، نورتون هر برنامه ای را که مخرب شناخته شود قرنطینه می کند و برنامه ها را در لیست سفید خود تنها می گذارد. وقتی برنامه ای در هیچ یک از این دسته ها قرار نمی گیرد – یک ناشناخته واقعی – نورتون نظارت بر رفتار خود را در آن برنامه افزایش می دهد. در اولین بار فعالیت مخرب ، آنتی ویروس وارد عمل شده ، برنامه را متوقف کرده و در قرنطینه قرار می دهد.
VoodooSoft VoodooShield (19.99 دلار در VoodooShield) لیست سفید را کمی متفاوت می کند. فرض می کند شما برای شروع یک رایانه شخصی تمیز دارید و برنامه های موجود را در لیست سفید قرار می دهد. وقتی برنامه ای هرگز دیده نمی شود ، از شما می پرسد چه کاری باید انجام دهید. اگر به طور فعال در حال نصب چیز جدیدی هستید ، فقط اجازه می دهید که ادامه یابد. اما اگر پیام غیرمنتظره باشد ، فعالیت را مسدود می کنید. توانایی VoodooShield در شناسایی فعال بدافزار در حال رشد است ، اما در حال حاضر به عنوان مکمل آنتی ویروس موجود شما در نظر گرفته شده است.
The Kure (19،95 دلار / سال در The Kure) به طور موثر وضعیت فعلی رایانه شما را در لیست سفید قرار می دهد. در هر راه اندازی مجدد ، به آن نقطه شروع تمیز باز می گردد. هر بدافزاری که روی سیستم شما می بارد ، به محض راه اندازی مجدد از بین می رود. این یک راه حل کاملاً افراطی است و نه یک راه حل که خودم بخواهم انتخاب کنم. با این حال ، می تواند برای موقعیت هایی مانند رایانه عمومی مناسب باشد. فقط بین کاربران راه اندازی مجدد شوید.
آنچه را می گوید انجام می دهد
PC Matic 3.0 قول می دهد که اگر در لیست سفید نباشد هیچ برنامه ای را اجرا نمی کند و این وعده را عملی می کند. این قول نمی دهد که برنامه های بد را شناسایی کند ، فقط برنامه هایی است که آنها را خوب نمی شناسد. در نتیجه ، شما تقریباً یقین خواهید یافت که برخی از برنامه های قانونی را سرکوب می کند. تست های آزمایشگاهی این گرایش به سمت مثبت کاذب را نشان می دهد. در برخی از آزمایش ها ، صدها برنامه قانونی را مسدود کرد.
اگر ایده مقابله با نکات مثبت کاذب برای شما ناراحت نیست ، می توانید PC Matic را امتحان کنید. قیمت مطمئناً مناسب است. تقریباً یک چهارم هزینه اکثر محصولات رقیب به ازای هر دستگاه. در مورد من ، من به ابزارهای اصلی آنتی ویروس که از لیست سیاه ، لیست سفید ، تجزیه و تحلیل مبتنی بر رفتار و سایر ابزارهای موجود برای از بین بردن بدافزار بدون تداخل در برنامه های معتبر استفاده می کنند ، پایبند خواهم بود.
از بین بسیاری از برنامه های آنتی ویروس موجود ، ما پنج مورد را به عنوان برندگان انتخاب ویرایشگران شناسایی کردیم. Bitdefender Antivirus Plus و Kaspersky Anti-Virus به طور مداوم از آزمایشگاه های مستقل امتیازات خوبی کسب می کنند. McAfee AntiVirus Plus نمره چندان بالایی ندارد ، اما یک اشتراک از همه دستگاه های شما محافظت می کند. Symantec Norton AntiVirus Basic شامل برخی از ویژگی های امنیتی غیرمعمول و مفید است. و آنتی ویروس Webroot SecureAnywhere ، با تمرکز بر شناسایی بدافزار توسط رفتار خود ، کوچکترین و سبک ترین آنتی ویروس است که پیدا خواهید کرد.

منفی ها

  • آنتی ویروس مبتنی بر لیست سفید همچنین برنامه های معتبر را مسدود می کند.
  • بسیاری از موارد نادرست در تست های آزمایشگاهی مستقل.
  • نتایج کمی از آزمایشگاه های آزمایشگاهی است.
  • اسکن کامل بدافزار بیشتر نمونه ها را از دست داده است.