فهرست بستن

نهادهای عالی ترکیه از Whatsapp به BiP تغییر می کنند

نهادهای عالی ترکیه از Whatsapp به BiP تغییر می کنند

به روزنامه نگاران گفته شد كه گروه های واتس اپ از دفتر رسانه ای و وزارت دفاع رئیس جمهور اردوغان پس از 11 ژانویه به برنامه پیام محلی BiP منتقل می شوند و گروه جدید به عنوان کانال اصلی اعلامیه های عمومی عمل می کند.

در این تصویر عکس ، صفحه نمایش تلفن هوشمند آرم Bip را در مقابل صفحه رایانه ای نشان می دهد که آرم برنامه های پیام رسانی فوری را در 10 ژانویه 2021 در ازمیر ، ترکیه نشان می دهد.
(AA)

دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه و وزارت دفاع این کشور گروه های چت خود را از WhatsApp به یک برنامه پیام رسان محلی ساخته شده BiP منتقل می کنند. پس از برنامه پیام رسانی محبوب WhatsApp ، بسیاری از کاربران را مجبور به موافقت با قوانین جدید حریم خصوصی کرد ، تعداد زیادی از افراد به دنبال گزینه های دیگری هستند برای تلفن های هوشمند آنها. تغییرات در WhatsApp شامل به اشتراک گذاری داده های شخصی با شرکت های فیس بوک است و نمی توان از این برنامه استفاده کرد مگر اینکه شرایط پذیرفته شوند. کشورها در اتحادیه اروپا به دلیل مقررات سختگیرانه شبکه های اجتماعی از اشتراک داده ها معاف هستند. هزاران پست در شبکه های اجتماعی با #DetletingWhatsApp در ترکیه به اشتراک گذاشته شد و کاربران اعلام کردند تغییر برنامه های توسعه یافته محلی مانند BiP و Dedi را دارند. دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه به خبرنگاران گفت كه گروه های WhatsApp پس از 11 ژانویه به برنامه پیام رمزگذاری شده محلی BiP منتقل می شوند و گروه جدید به عنوان كانال اصلی آن برای اعلامیه های عمومی عمل می كند. BiP توسط غول شبکه تلفن همراه ترکیه Turkcell توسعه یافته است. این شرکت روز یکشنبه در توییت خود نوشت که دو در 48 ساعت گذشته میلیون کاربر جدید به آن پیوسته اند.
Ailemize hoş geldiniz! BiP’li olmanın keyfini çıkarın. . pic.twitter.com/19D038EmMg— BiP (BiPMobil) 10 ژانویه 2021

رئیس دفتر تحول دیجیتال ریاست جمهوری ترکیه ، علی طاها کوچ ، قبلاً نیز از مردم ترکیه خواسته بود تا از برنامه های "ملی و محلی" مانند BiP و Dedi استفاده کنند. وی با انتقاد از به روزرسانی شرایط جدید WhatsApp ، گفت که برنامه های خارجی خطرات امنیتی جدی دارند. " تمایز بین اعضای اتحادیه اروپا و سایر کشورها از نظر حفظ حریم خصوصی داده ها قابل قبول نیست! همانطور که در راهنمای امنیت اطلاعات و ارتباطات اشاره کردیم ، برنامه های خارجی خطرات قابل توجهی در مورد امنیت داده ها دارند. "Koc در توئیتی گفت:" ما باید از داده های دیجیتال خود با برنامه های محلی خود محافظت کنیم. هرچه برنامه های خارجی ارائه دهند بسیار ارائه می شود بهتر است توسط برنامه های محلی. ما بدین وسیله شهروندان خود را به استفاده از برنامه های توسعه یافته محلی BiP و Dedi دعوت می کنیم. "
Yabancı menşeli muadillerinden çok daha fazlası، # BİP ve #Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Tüm vatandaşlarımızı yerli ve milli uygulamaları kullanmaya davet ediyoruz. https://t.co/xAFZw6J6ZG— علی طاها کوچ (AliTahaKoc @) 9 ژانویه 2021

در همین حال ، سلكوك بایراكتار ، مدیر هواپیمای بدون سرنشین و مدیر فنی بایكار ، روز شنبه نیز در توییتی گفت كه به لطف سیاست حفظ حریم خصوصی جدید واتس اپ را ترك كرده است. "من بخاطر سیاست داده جدیدی كه از واتساپ گرفته است ، از واتساپ می روم." بایراکتار گفت ، با استفاده از برچسب "DeletingWhatsApp". وی گفت که از برنامه ترکی BiP و "نرم افزارهای منبع باز" مانند تلگرام و سیگنال استفاده می کند.
Whatsapp'dan uygulamaya koyduğu yeni veri politikası nedeniyle ayrılıyorum.Kullandığım mesajlaşma programları: # BIPAçık kaynak kodlu olduğu için: # Telegram # Signal # WhatsAppSiliyoruz— Selçuk Bayraktar (9 ژانویه ، 21 ، 9 ژانویه)

Havelsan از توسعه برنامه پیام رسانی ایمن خبر داد همچنین یک شرکت دفاعی برتر ترکیه Havelsan گفته است که همچنین یک نرم افزار پیام رسان بومی و ایمن به نام ileti.ileti ، برای ارتباطات شرکتی طراحی کرده است ، اولین برنامه ای است که با Whitebox Cryptography ، WBC ، توسعه یافته است. هاولسان روز یکشنبه در توئیتی نوشت: به گفته وب سایت هاولسان ، "ileti با كتابخانه WBC از كلیدهای شخصی در نرم افزار محافظت كرده و از ضبط آنها جلوگیری می كند." با این ویژگی ، ileti از نظر امنیت یك قدم جلوتر از سایر برنامه های پیام رسانی فوری است. همچنین گفت: "این برنامه امنیت اطلاعات را در ارتباطات شرکتی تضمین می کند و از داده ها در برابر نفوذ شخص ثالث محافظت می کند. پیام رسانی فوری متقابل ، تماس صوتی و تصویری ایمن ، اشتراک رسانه و مکان و نصب پیش فرض در ileti در دسترس است. بیشتر بخوانید: ترکی کاربران WhatsApp به عنوان تقاضای افزایش گزینه های دیگر ، برنامه را ترک می کنند
منبع: TRTWorld و آژانس ها