فهرست بستن

ویروس کرونا ممکن است کلاسهای حیاتی سیستم ایمنی بدن را تعطیل کند | علوم پایه

ویروس کرونا ممکن است کلاسهای حیاتی سیستم ایمنی بدن را تعطیل کند | علوم پایه

در بسیاری از عفونت ها ، سیستم ایمنی بدن به منظور ایجاد سلول هایی که آنتی بادی ایجاد می کنند ، در طحال یا غدد لنفاوی به اصطلاح مراکز جوانه زنی (حلقه های زرد قهوه ای درون آبی) ایجاد می کند ، اما ساختارها در برخی موارد COVID-19 پیشرفت نمی کنند .

Naoki Kaneko

توسط Jon CohenAug. 25 ، 2020 ، 5:35 بعد از ظهر

گزارش COVID-19 Science توسط مرکز پولیتزر و بنیاد Heising-Simons پشتیبانی می شود.

در بالای لیست طولانی عدم اطمینان درباره COVID-19 این است که آیا افرادی که بهبود می یابند به سیستم ویروسی کرونا که باعث ایجاد آن می شود ، پاسخ های ایمنی طولانی مدت پیدا می کنند یا خیر. یک تیم تحقیقاتی که از افراد کشته شده از COVID-19 کالبدشکافی کرده است اکنون کشف کرده است که آنها فاقد مراکز به اصطلاح جوانه زنی ، کلاس های درس در طحال و غدد لنفاوی هستند که در آن سلول های ایمنی بدن می توانند پاسخ آنتی بادی طولانی مدت به یک عامل بیماری زا را ایجاد کنند. اگرچه این یافته ممکن است در مورد افرادی که دارای ویروس کرونا ویروس خفیف یا بدون علامت هستند ، صدق نکند ، اما ممکن است به توضیح پیشرفت COVID-19 در بیمارترین موارد کمک کرده و بینش مهمی را به تولیدکنندگان واکسن ارائه دهد.

این مطالعه که توسط ایمونولوژیست شیو پیلائی از موسسه Ragon of MGH ، MIT و هاروارد انجام شده و هفته گذشته در سلول منتشر شده است ، ممکن است اهمیت بیشتری پیدا کند زیرا گزارشی که دیروز ارائه شد اولین شواهد قانع کننده مبنی بر ابتلای مجدد فرد به SARS-CoV است -2 ، نشان می دهد که محافظت از آنتی بادی می تواند در برخی افراد زودگذر باشد.

مربوط

Pillai و همکاران طحال و غدد لنفاوی قفسه سینه ، که سلولهای ایمنی را از ریه ها تخلیه می کند ، از 11 نفری که در اثر COVID-19 مردند ، تجزیه و تحلیل کردند ، و بافت ها را با بافت شش مرد همسن که به دلایل دیگر مردند مقایسه کردند. وقتی همه چیز خوب پیش می رود ، این سایت ها سلول های B تولید کننده آنتی بادی را به مراکز جوانه زنی تازه تشکیل شده ، ریزساختارهای متمایز در جایی که این سلول ها بالغ می شوند و پاسخ آنتی بادی خود به ویروس را تصفیه می کنند ، جمع می کنند. محققان گزارش کردند ، اما مراکز جوانه زنی در غدد لنفاوی قفسه سینه و طحال بیماران کالبد شکافی COVID-19 تشکیل نشدند. پیلای می گوید: "این نوع شوک آور است که آنها این کار را نمی کنند ، اما نمی کنند."

این کار مطالعه کوچکتر بیماران کالبد شکافی COVID-19 را گزارش می کند که در 7 اوت در علوم پزشکی فعلی توسط Duan Ya-Qi از دانشگاه علم و صنعت Huazhong و همکارانش گزارش شده است. یانگ شیانگ پینگ ، نویسنده ارشد آن مقاله ، می گوید: "این دو مطالعه مستقل فقدان عمیق پاسخ [antibody] را در جمعیت فوت شده بیماران COVID-19 نشان می دهد."

سمیتا آیر ، ایمونولوژیست از دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس ، که پیش چاپی را منتشر کرد که توصیف تشکیل مرکز جوانه زنی در میمون های آلوده به SARV-CoV-2 است ، می گوید Pillai و همکارانش "یک افزودنی مهم به این زمینه" کرده اند ، با اشاره به اینکه " واضح است که سیستم ایمنی بدن آنچه را که قرار بود انجام دهد انجام نداد. " اما آيير هشدار مي دهد كه داده هاي حاصل از مطالعات ميموني وي ، كه ممكن است بيماري بدون علامت يا خفيف را در انسان بيشتر نشان دهد ، زيرا ميمون ها هرگز به بيماري شديد مبتلا نمي شوند ، عدم وجود مراكز جوانه زني پيدا كرد. وی می گوید: "پاسخ ایمنی به SARS-CoV-2 بسیار ناهمگن است."

بافت فردی که به علت COVID-19 درگذشت ، هیچ مدرکی از مراکز جوانه زنی موجود در یک پاسخ ایمنی طبیعی نشان نمی دهد.

نائوکی کانکو

طوفانی از سیتوکین ها ، بیوشیمیایی که به سلول های B و سایر عوامل سیستم ایمنی بدن پیام می فرستد ، در پاسخ به برخی از عفونت های SARS-CoV-2 ایجاد می شود ، که به التهاب و بیماری شدید کمک می کند. تیم Pillai دریافت که غدد لنفاوی در مرگ ناشی از COVID-19 افزایش زیادی در مقدار یکی از این سیتوکین ها ، فاکتور نکروز تومور آلفا (TNF-α) ، در مقایسه با نمونه برداری های شاهد دارد. محققان همچنین فقدان نوعی سلول T را یافتند که نقشی اساسی در تشکیل مراکز جوانه زنی ایفا می کند و پیشنهاد می کند که TNF-α بیش از حد از ایجاد بلوک جلوگیری کند ، همانطور که در برخی از مطالعات موش مشاهده شده است.

یانگ پیشنهاد می کند درک بهتر کمبود مراکز جوانه زنی در بیماران فوت شده نیز ممکن است به توضیح طوفان سیتوکین کمک کند. یانگ می گوید: "نقص پاسخ [the antibody] ممکن است به نوعی با التهاب افزایش یافته مرتبط باشد که نیاز به تحقیقات بیشتر دارد."

Pillai با بسیاری از ایمونولوژیست ها موافق است که به نظر می رسد SARS-CoV-2 ویروس خاصی نیست که بتوان آن را با واکسن متوقف کرد. پیلائی می گوید: "این یک تکه کیک است." وی حتی اطمینان دارد که یک واکسن مناسب طراحی شده می تواند منجر به پاسخ پادتن با دوام به SARS-CoV-2 شود. اما او امیدوار است که تولیدکنندگان واکسن یافته های گروه خود را یادداشت کنند. او می گوید: "اگر TNF-α بیش از حد در غدد لنفاوی تولید می كنید ، شاید واكسیناسیون شما آنقدر طولانی نباشد."